FAQ

FAQ

Co zabrać ze sobą na zajęcia?
Przede wszystkim krótkie spodenki i t-shirt lub top sportowy. Nie potrzebujemy obuwia na zmianę – ćwiczymy na boso lub w skarpetkach! Pamiętajmy o nieużywaniu balsamu do ciała w dniu zajęć i kremu do rąk chwilę przed treningiem. Niezbędne będzie także pozytywne nastawienie 🙂

Jak wyglądają zajęcia?
Wszystkie zajęcia trwają 75 minut. Zależy nam, aby każdy trening poprzedzony był porządną, co najmniej 15 minutową rozgrzewką i zakończony spokojnym stretchingiem, z zachowaniem odpowiedniej ilości czasu na trening właściwy.

Jak duże są grupy?
Za zajęciach maksymalnie pojawi się 8 osób (Wilda) i tyle ile mamy rurek. Z założenia nie chcemy sytuacji, w której będziesz dzielić rurkę z koleżanką. W ten sposób zawsze odbędziesz pełen 75 minutowy trening

Mam za słabe ręce! Pole Dance nie jest dla mnie?
Wręcz przeciwnie. Przychodzimy na zajęcia po to, aby wzmocnić ręce. A także brzuch. I nogi. I pośladki, plecy, ramiona… Wyrzeźbimy Twoje ciało, o nic się nie martw.

Czy mogę ćwiczyć Pole Dance jeśli mam ponad 40 lat?
Oczywiście! Wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Pole Dance trenują dziewczyny i kobiety w wieku 13-50 lat, uczennice, studentki, mamy.

Co zrobić, jeśli nie mogę przyjść na zajęcia, a już zapłaciłam?
Zawsze możesz odrobić zajęcia w innym terminie, w ramach okresu trwania karnetu (4 tygodnie od dnia pierwszych zajęć z karnetu). Termin odrobienia zajęć również możesz wybrać samodzielnie. Pamiętaj jednak, aby odwołać swoją rezerwację, poprzez platformę eFitness najpóźniej 24 godzin przed treningiem. Po tym czasie następuje rozliczenie wejścia z aktywnego karnetu.

Jak zapisać się na zajęcia?
Na naszej stronie, w menu głównym dostępna jest pozycja „zapisz się”, która odsyła do platformy rezerwacji. W otwartej platformie wybierz datę pierwszych zajęć, interesujący Cię karnet lub wejście i wypełnij krótki formularz dotyczący Twoich danych osobowych. Następnie koniecznie przejdź do Kalendarza zajęć i zarezerwuj miejsce w wybranej grupie. Jeśli chcesz na stałe dołączyć do grupy, po wykupieniu karnetu, możemy dla Ciebie założyć stałą rezerwację, o ile liczba wolnych miejsc na to pozwala.

Z jakich rurek korzystamy na zajęciach?
Nasze studio wyposażone jest w rurki polskiej produkcji, firmy Sun Pole. Posiadamy w sumie 3 rurki chromowane i 6 malowanych proszkowo (3 czarne i 3 kameleony). Średnica rurek to 45 mm, a po jednej z rurek czarnych i kameleon dostępna jest również w mniejszej średnicy – 42,4 mm. Wysokość  3,60 m

Czy są jakieś przeciwwskazania do uprawiania pole dance?
Niestety tak. Tego sportu nie powinny uprawiać kobiety w ciąży, jak i w okresie połogu. Także osoby mające problemy z kręgosłupem nie powinny się tego podejmować. Przeciwwskazaniem mogą być również przyjmowane lekarstwa, które wpływają na zdolności fizyczne lub psychiczne. Jeśli masz wątpliwości, czy Twój ogólny stan zdrowia pozwala na podjęcie tej formy aktywności, zawsze powinieneś/powinnaś skonsultować się z lekarzem, gdyż instruktor nie posiada wiedzy medycznej, pozwalającej na wzięcie odpowiedzialności za przyzwolenie przystąpienia do zajęć.

Jakie są ryzyka związane z uprawianiem Pole Dance? Co jeśli coś mi się stanie podczas zajęć?
Na każdych zajęciach obecny jest instruktor, który będzie zawsze do Twojej dyspozycji. Pomaga on w wykonywaniu figur, asekuracji, a także przy stretchingu. Instruktorzy w naszej szkole odbyli kurs pierwszej pomocy. Dodatkowo szkoła posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Zalecamy jednak każdej uczestniczce posiadać indywidualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), gdyż szkoła nie ubezpiecza kursantów (np. w przypadku skręcenia kostki).