Przejdź do treści

Janeiro House zaprasza na Hatha Yogę!

Marzycie o szybkich efektach i wzniesieniu się na nowy poziom w Pole Dance? Jest kilka rodzajów ćwiczeń, które doskonale uzupełniają wysiłki rurkowe i przygotowują nas na więcej.

Jedną z naszych propozycji jest Yoga, którą możecie już zacząć praktykować w Janeiro House! Yoga to dyscyplina elastyczna, dlatego w naszym grafiku będzie pojawiać się też bardzo elastycznie. Co tydzień będziemy Was informować w jaki dzień i o jakiej porze zorganizujemy zajęcia, które poprowadzi bardzo gibka, sympatyczna i przede wszystkim profesjonalna Monika.

Koszt jednorazowych zajęć to 30 zł. Karnet na 4 wejścia 109 zł*.

Gdzie? Janeiro House, Poznań ul. Górna Wilda 74/64
Kiedy? Obserwujcie nasze wydarzenie na Facebooku

Hatha-joga (dewanagari हठयोग ) – jedna z najbardziej znanych na Zachodzie tradycji indyjskiej jogi, bazująca głównie na pozycjach ciała zwanych asana, sześciu procesach oczyszczających krija oraz na kontroli oddechu (pranajama). Najbardziej znany autorytatywny tekst tej szkoły to Hathajogapradipika.

Hatha-joga różni się od klasycznej jogi (np. z Jogasutr) mniejszym naciskiem na metafizykę odziedziczoną po samkhji, a większym na praktyki ezoteryczne i praktyki fizyczne. Joga klasyczna i większość pozostałych szkół jogi dążą do osiągnięcia równowagi między metafizyką a ezoteryką. Hatha-joga, w znacznej mierze gubiąc moment filozoficzny, kładzie silny nacisk na magiczne i ezoteryczne aspekty jogi, dążąc przy tym silniej niż inne kierunki do uzyskania mocy ponadnaturalnych, a zwłaszcza do zwycięstwa nad śmiercią, starością i chorobą. Magiczno-mistyczne koncepcje zawarte w tekstach hatha-jogi czynią ją jednym z głównych składników i źródeł tantryzmu.

Hatha-joga nie odchodzi jednak przy tym całkowicie od jogi klasycznej – przeciwnie, zawiera w sobie wszystkie jej zasadnicze elementy, w szczególności zaleca praktykowanie nakazów i zakazów moralnych (jama i nijama), a także dążenie do samadhi. Warto pamiętać, że nie ma hatha-jogi bez radża-jogi i nie może być mowy o radża-jodze bez hatha-jogi.


*Karnet o dłuższym terminie ważności, ze względu na nieregularność zajęć. Przewidujemy elastyczne promocje cenowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.